Stanislav Jandák

malířské a natěračské práce

Jak připravit povrch před malováním

Příprava povrchu pro malování

Hodně zákazníků si myslí, že malování pokojů, bytů a kanceláří je jednoduché, odsune se nábytek a stěny se natřou levnou malířskou barvou.

Pokud má výsledek malování pokojů a bytů odpovídat Vašemu očekávání, je vždy nutné věnovat patřičnou pozornost přípravě povrchu. Zákazník by si měl ujasnit, jaký výsledek od malování očekává a v jakém stavu je byt před malováním. Zakouřený byt vyžaduje důkladnější pracovní postupy, než krátce používaná novostavba.

Před vlastním malováním je obvykle potřeba povrch zdí pokojů upravit. Staré klihové a nesoudržné nátěry je nutno před malováním oškrabat, povrch zdí penetrovat a vyrovnat nerovnosti. Rozsáhlejší nerovnosti zdí se celoplošně vyrovnávají stěrkováním.

Kvalita barvy

Od levných malířských barev nelze očekávat dobrou bělost, otěruvzdornost a přilnavost. Naopak použití levného materiálu pro malování pokojů vám do budoucna přivodí problém, neboť při dalším malování se bude předcházející vrstva chovat jako separátor a může dojít k loupání nového nátěru. Ani používání nejdražších malířských nátěrů není hospodárné.

Barevné tónování malování

Na přání zákazníka je možné před malováním světlé odstíny natónovat přímo na místě, je-li požadován přesný odstín nebo sytý odstín, je nutné objednat namíchání u dodavatele, kdy se cena řídí druhem odstínu a sytostí. Příplatek u klasického dvoubarevného provedení (bílý nebo světlejší strop, tmavší stěny pastelového odstínu) je cca 15 – 25%, u sytých odstínů více. Vícebarevné provedení zabere obvykle více času, je nutné každou barvu nechat schnout do druhého dne.

Tvorba ceny

Pro přesnější určení celkové ceny za malování pokojů musíme dané prostory vidět a znát rozměry a výšku místností bytů nebo kanceláří. Způsob výpočtu plochy a nejpoužívanější pracovní postupy jsou v ceníku. Zaměření a vypracování nabídky je zdarma. Nabídnutou cenu se snažíme dodržet, pouze v nepředvídatelných případech se mohou vyskytnout vícepráce, které vždy konzultujeme se zákazníkem.

Poptávka, předběžná objednávka

Pokud máte o naše služby zájem a chcete vypracovat předběžnou nabídku, můžete mne ihned kontaktovat.