Stanislav Jandák

malířské a natěračské práce

HERBOL

 

nabízí nátěry skutečně pro celý dům - barvy fasádní a interiérové, nátěrové systémy na dřevo a kovy, lazurovací nátěry, barvy na podlahy. Všechny nátěry jsou optimálně vyladěny, aby  práce s nimi byla rychlá, snadná a efektivní.

U Herbolu máte k dispozici širokou paletu fasádních barev a vnitřních nátěrů včetně odpovídajících penetrací a stěrek.

 

Penetrace:

Herbol-Putzgrund- nátěr na minerální plochy ve vnitřním i vnějším prostředí, propustný pro vodní páry, vyrovnává a snižuje savost podkladu a zpevňuje povrchovou vrstvu.

Herbol-Hydrogrund- bezrozpouštědlový penetrační přípravek, propustný pro vodní páry. Vyrovnává savost podkladu, a to jak lehce zpískovatělých omítek, tak i zkřídovatělých starých nátěrů. Je vhodný do vnitřního i vnějšího prostředí. Při dobrém roztírání proniká hluboko do minerálního podkladu. Vzniká tak suchá kotvící vrstva, která vytvoří pevné spojení s následným nátěrem, přičemž zůstává zachována dobrá propustnost vodních par.

 

 

Fasádní štuky:

Herbol-Herbidur® -  špičková fasádní, vodou ředitelná barva na akrylátové bázi. Vysoký podíl pevných částic umožňuje vytvořit mimořádně silnou vrstvu nátěru. Tím zajišťuje bezpečnou ochranu proti povětrnostním vlivům a vlivům životního prostředí, proti agresivnímu ovzduší a lijákům, odolává i zředěným roztokům louhů a kyselin. Fasáda je dlouhodobě chráněna, je odolná a zároveň prodyšná pro vodní páru (sd < 0,8 m). Obsahuje přísadu (0,3 % zinekpyrithion), která chrání nátěr proti řasám a mechům. Působení je závislé na konstrukci budovy, okolních podmínkách, a je časově omezeno.

Herbol-Herbosil®  - je vodou ředitelná fasádní barva, je extrémně prodyšná pro vodní páry, zároveň vytváří spolehlivou ochranu proti vlhkosti. Je vyrobena na bázi akryl-polymerové disperze s vylepšenou recepturou (přídavek silikonu). Difúzní ekvivalent přepočten na tloušťku vzduchové mezery sd = cca 0,037 m (při spotřebě 250 ml/m2). Koeficient nasákavosti w < 0,09 kg/(m2.h0,5). Nátěrový film zasychá bez vnitřního pnutí a vytváří celistvý matný povrch. Nabízí vynikající krytí zrn omítky i u hrubých struktur a velmi dobrou přilnavost k minerálním podkladům, jako jsou např. silikátové barvy, disperzně-silikátové barvy, disperzní barvy a umělé omítky. Překryje spolehlivě i hrubé stříkané a škrabané omítky. Obsahuje přísadu ( 0,3 % zinekpyrithion), která chrání nátěr proti řasám a mechům. Působení je závislé na konstrukci budovy, okolních podmínkách, a je časově omezeno.

Herbol-Herboxan  - silikonová vodou ředitelná, matná fasádní barva na bázi siloxanové pryskyřice s vysokou prodyšností pro vodní páru a CO2 (sd = 0,08 m). Nátěr vysychá bez vnitřního pnutí, je mikroporézní, vodoodpudivý, chrání proti povětrnosti a proti škodlivému ovzduší. Zůstává dlouhodobě čistý. Díky těmto vlastnostem je vhodný na minerální omítky, zdivo, vápenec, zateplovací systémy, staré silikátové nátěry a omítky, na disperzní barvy a umělé omítky. Obsahuje přísadu ( 0,3 % zinekpyrithion), která chrání nátěr proti řasám a mechům. Působení je závislé na konstrukci budovy, okolních podmínkách je časově omezeno.

Herboflex-Finish  - je fasádní nátěr na vlasové trhliny. Je matný, vysoce elastický a poskytuje spolehlivou ochranu proti povětrnostním vlivům a vlivům životního prostředí. Je prodyšný pro vodní páru, sd = 0,7-0,9 m. Vytváří ochranný film proti řasám a bakteriím. Technologický předpis nanášení se určuje na místě podle stavu fasády.

Herbol-Mineralfarbe  - je vápenná fasádní barva, která je vyrobena na základě zvláště jemného, speciálně zušlechtěného vápenného pojiva pro vnější i vnitřní použití. Omezené množství organických částic optimalizuje spotřebitelsko-technické vlastnosti. Je prodyšná pro vodní páru, bezrozpouštědlová a lehce zpracovatelná. Po vyschnutí je matná s typickým vzhledem, dobře přídržná, bez vnitřního pnutí. Napadání plísněmi a houbami je i bez přídavku fungicidu po středně dlouhou dobu zamezeno. Je vhodná pro nátěry fasád na památkově chráněných budovách a ve vnitřních prostorách. Uvedené vlastnosti jsou dokumentovány mnohými zkouškami, certifikáty a vyjádřeními různých institucí a mohou být na vyžádání předloženy.

Herbol-Herbosilit  - je fasádní barva na silikátové bázi. Je bezrozpouštědlová, poskytuje přirozenou ochranu proti houbám, řasám a bakteriím. Je prodyšná, slabě nasákavá.

Herbol-Herbosilit TQ   - je fasádní barva na silikátové bázi vhodná na minerální omítky a nátěry. Je matná, prodyšná pro vodní páru, nátěr zasychá bez vnitřního pnutí. Hodnota sd < 0,06 m při spotřebě 250 ml/m2.

Herbol-Fassaden-Imprägnierung - Hydrophob  -je bezbarvý, rozpouštědlový impregnační prostředek na vytvoření vodoodpudivých nátěrů na všechny minerální podklady, především na pohledové zdivo. Čirý, bezbarvý nátěr se vsákne hluboko do podkladu, přičemž se opticky neprojeví. Obsahuje silikonovou pryskyřici, která pokryje povrch kapilár, avšak tyto zůstávají nadále otevřené pro vodní páry, a díky tomu může podklad dýchat, přičemž je vodoodpudivý. Jelikož materiál opatřený impregnací zůstává pod povrchem suchý, zvyšuje se jeho tepelná izolace a odstraní se příčiny vzniku výkvětů a plísní.

 

 

Omítky

Akrylátová hlazená omítka

Použití, vlastnosti: Tenkovrstvá omítka vyrobená na základě akrylátových pryskyřic s typickou stejnoměrnou hlazenou strukturou. Používá se pro dekorativní ochranu fasádních i vnitřních stěnových povrchů, pro všechny druhy jemně omítnutých stavebních konstrukcí (štukové minerální omítky, vláknocementové, dřevotřískové a sádrokartonové desky). Omítka je velmi vodoodpudivá, odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům a ultrafialovému záření.
Barva: Základní bílá. Tónování na míchacích strojích HERBOL – ACOMIX dle vzorníků Herbol či dalších výrobců.

 

Silikátová hlazená omítka 1,0 / 1,5 / 2,0 / 2,5  

Použití, vlastnosti: Tenkovrstvá omítka vyrobená na základě draselného vodního skla s typickou stejnoměrnou hlazenou strukturou. Omítka granulace 1,5 a 2,5 se používá pro dekorativní ochranu fasádních a vnitřních stěnových povrchů, na všechny druhy jemně omítnutých stavebních konstrukcí (štukové minerální omítky, vláknocementové, dřevotřískové a sádrokartonové desky). Omítku granulace 1,0 doporučujeme pouze pro povrchové úpravy špalet a okrajů ploch . Omítka je velmi dobře paropropustná a vodoodpudivá, odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům a ultrafialovému záření.
Barva: Základní bílá. Tónování na míchacích strojích HERBOL – ACOMIX dle vzorníků Herbol či dalších výrobců
.

 

Vnitřní nátěry

Herbol-ZENIT® LG  - je interiérový nátěr, je vodou ředitelný, je omyvatelný a otěruvzdorný podle DIN 13300, třída otěru za mokra 2, třída kryvosti 1. Stačí vždy jeden nátěr při nízké spotřebě materiálu. Vyniká vysokou vydatností, spotřebuje se jen polovina materiálu oproti klasickým nátěrovým hmotám. Šetří pracnost, nestříká, má vysokou bělost, je hedvábně matný. Chránit před mrazem.

Herbol-Innenweiß- je sněhobílá matná, bezrozpouštědlová, vodou ředitelná nátěrová hmota na stěny, bez emisí, bez změkčovadel, bez zápachu. Je prodyšná, omyvatelná podle DIN 13300, třída otěru za mokra 3, třída kryvosti 2, stupeň bělosti 87,9 %. Je lehce a racionálně zpracovatelná. Je vhodná do veškerých typů interiérů (ložnice, dětské pokoje, mateřské školy).

Herbol-Herboplus - je matná, vodouředitelná barva na vnitřní stěny. Je omyvatelná podle DIN 13300, třída otěru za mokra 3, třída kryvosti 2. Lehce se natírá, nestříká a má nízkou spotřebu materiálu. Dodává se v bílém odstínu.

Herbosilit – Innensilikat TQ  - je bílá minerální malířská barva na bázi silikátů. Je velmi dobře prodyšná pro vodní páru (sd < 0,06 m), přitom vodostálá (třída otěru za mokra 3 dle DIN EN 13300). Přirozený minerální alkalický charakter barvy brání výskytu plísní a vytváří zdravé obytné klima.

IsoMat WV  - je vodouředitelná renovační malířská barva, bílá, izolující nikotinové skvrny. Je matná, vhodná na stropy a stěny, třída otěru za mokra 1 (vysoce otěruvzdorná), třída kryvosti 2 dle DIN EN 13300. Izoluje a odstraňuje skvrny od nikotinu, které by normální nátěry nezakryly a malba by zůstala flekatá.             Herbo-Herbopants - možné další tónovaní na stroji.

 

Podlahové nátěry

Methacryl-Siegel  - je bezrozpouštědlová nátěrová hmota na bázi metakrylových pryskyřic pro podlahy i stěny ve vnitřním a vnějším prostředí. Šetří životní prostředí, neobsahuje žádné škodlivé látky. Barva má atest pro použití v potravinářských provozech (nepřímý styk s potravinami). Používá se na veškeré běžné stavební materiály, jako beton, potěr, azbestocement, savé keramické dlaždice a další. Nátěr je dekorativní, pevný a trvale elastický, i při nízkých teplotách. Třída otěru za mokra 1, třída kryvosti 1 dle DIN EN 13300. Pro elastické přemostění trhlin a spar v podlaze se vkládá do nátěrové vrstvy speciální tkanina Trevira s červeným vláknem. Proschlý nátěr je dekorativní, trvale elastický i při nízkých teplotách, otěruvzdorný, dobře čistitelný za mokra i za sucha, odolný proti běžným čistícím prostředkům a krátkodobému působení chemikálií. Silně omezuje karbonataci betonu. Dodává se v šesti šedých polomatných odstínech nebo bílý nebo se tónuje systémem Herbol. V kombinaci s posypem lupínky Acryl-Chips a bezbarvým lakem PU-Siegel vytvoří protiskluzný, efektní mozaikový povrch.